Ministranci i Lektorzy
Ministrant to osoba, która pomaga kapłanowi przy sprawowaniu czynności liturgicznych. Z Języka łacińskiego minstrare to znaczy służyć. Ministrant służąc kapłanowi przy ołtarzu pomaga samemu Panu Bogu. Służba dla Chrystusa jest wyróżnieniem, ale także zobowiązuje, aby postawą i czynami świadczyć, że Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem. Do obowiązków ministrantów należy: służba przy ołtarzu podczas Mszy Świętych i nabożeństw, dyżur podczas jednej Mszy w dzień powszedni, zbiórka ministrantów oraz zadania wyznaczone przez księży.
Bielanki
Dziewczęca Służba Maryjna, zwana Bielankami to wspólnota skupiająca dziewczynki od wieku przedszkolnego, choć przeznaczona głównie dla dziewcząt ze szkoły podstawowej lub starszych. Bielanki poprzez formację starają się naśladować Najświętszą Maryję Pannę. Elementami ich formacji są comiesięczne spotkania, na których przez modlitwę, prace rysunkowe oraz zabawę poznają Ewangelię oraz życie Maryi. Formacja obejmuje różne etapy. Bielanki noszą podczas uroczystości specjalne stroje.
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Z inicjatywy ks. kanonika Henryka Stasiaka i Akcji Katolickiej od września 1999 r. w naszej parafii rozpoczął działalność: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – ZHR.
Zuchenki i harcerki należą do 23 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych szczepu “Pomarańczarnia”
Przy parafii obecnie działają dwie jednostki nad którymi czuwa pwd. Izabella Dybowska wędr.
– 23 Warszawska Gromada Zuchenek Mleczna Droga
– 23 Warszawska Drużyna Harcerek Przełęcz.
Żywy Różaniec
Od chwili powstania parafii Chrystusa Króla na Targówku w 1931 roku istnieje również Żywy Różaniec. W 2000 roku było sześć “róż”.
Renesans Żywego Różańca nastąpił w 2001 roku po koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przez Ordynariusza Diecezji Księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka. Kolejne ożywienie tej modlitwy nastąpiło, gdy Ojciec św. zaproponował czwartą część różańca: Tajemnice Światła i ogłosił rok 2003 czasem Różańca św. Obecnie Rodzina Żywego Różańca w parafii liczy 240 osób. Należą do niej: panie, panowie, a nawet dzieci.
Spotkania tej grupy odbywają się raz w miesiącu w pierwszą niedzielę o godz. 17:00 w dolnym kościele. Spotkaniu przewodniczy kapłan. Omawiane są tematy z życia Kościoła, Ojczyzny, parafii. Podawane są intencje modlitwy. Osoba należąca do Żywego Różańca zobowiązuje się do odmówienia codziennie jednego dziesiątka różańca, inaczej do rozważenia jednej tajemnicy w intencji zaproponowanej na spotkaniu.
Rodzina Szkaplerzna
Rodzina Szkaplerzna przy naszej parafii istnieje od 5.X.2003 roku. Na pierwszym spotkaniu 160 osób przyjęło św. szkaplerz z rąk przełożonego Karmelitów Bosych Ojca Jacka Wilczka. Od tamtej chwili co pewien czas nowi członkowie proszą o nałożenie im szkaplerza św. Obecnie rodzina nasza liczy blisko 250 osób. Spotkania grupy odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz.17:00 w dolnym kościele. Spotkaniom przewodzi kapłan.Do wakacji był nim ks. Jan Sawicki, a obecnie ks. Krzysztof Ziółkowski. Celem tej wspólnoty jest pielęgnowanie więzi rodzinnej w grupie jak i w swojej rodzinie oraz pogłębianie duchowości karmelitańskiej. Rodzina Szkaplerzna współpracuje z innymi wspólnotami istniejącymi w parafii. Uczestniczy w pielgrzymkach do sanktuariów Maryjnych oraz w corocznej nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej. Wspólnota jest otwarta na nowych członków, którzy pragną pogłębiać swoje życie religijne i ubogacać się duchowością karmelitańską.
Trzeci Zakon św. Franciszka
Wspólnota Franciszkańskego Zakonu Świeckich przy parafii Chrystusa Króla na Targówku istnieje od 1946 roku. Została założona przez ówczesnego Proboszcza parafii ks. Franciszka Duczyńskiego. Obecnie naszym opiekunem w parafii jest ks. Proboszcz Marcin Wójtowicz. Naszą formację prowadzą Ojcowie z I Zakonu Franciszkańskiego poprzez spotkania formacyjne, celebrowanie uroczystości ku czci świętych franciszkańskich, rekolekcje, konferencje i publikacje.
Celem formacji jest uświęcanie samego siebie i apostolat. Franciszkanin świecki stara się poznać i naśladować Jezusa Chrystusa za wzorem św. Franciszka poprzez jak najczęstsze uczestnictwo w Eucharystii i codzienne czytanie i rozważanie Ewangelii. Apostołuje przede wszystkim poprzez przykład własnego życia.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest przestrzenią dla młodych ludzi, których wspólnym celem jest dążenie do prawdziwego spotkania żywego Boga. KSM zrzesza młodych ludzi między 16. a 30. rokiem życia, którzy pragną od życia czegoś więcej – nie chcą tylko i wyłącznie przejść przez życie wegetując w nim, lecz pragną zmieniać otaczającą ich rzeczywistość, dzięki ciągłemu kształtowaniu swojej młodości i dążeniu do najlepszej wersji samego siebie.
Rycerze Św. Jana Pawła II
Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II Wielkiego jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym.