Wielki Piątek 3 kwietnia–to dzień, w którym Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Kościół rozmyślając nad męką swojego Pana i Oblubieńca oraz adorując Krzyż, wspomina narodzenie z boku Chrystusa umierającego na krzyżu i wstawia się do Boga za zbawienie całego świata. Zgodnie z najdawniejszą tradycją Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii.
Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w adoracji krzyża, w czasie uroczystej celebracji pamiątki męki i śmierci Pana
Godz. 8.00- Ciemna Jutrznia z katechezą
Godz. 15.00- Nabożeństwo Śmierci Pana Jezusa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego;
Godz. 19.00- Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane w Wielki Piątek na tacę przeznaczone są dla chrześcijan w Ziemi Świętej
Sakrament Pokuty: od 10.00- 12.00 i od 15.00- 17.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu do 23.00.
W Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły i zaleca się aby był przedłużony na cała Wielką Sobotę.